Yozgat fizik tedavi merkezlerinde her yaştan insana aynı derecede önem verilerek, hastaların çeşitli kas, eklem ve nörolojik problemlerinin tedavisi yapılmaktadır. Yozgat fizik tedavi merkezleri tarafından uygulanan tedavide kişiye özel tedavi programının ne olduğu, semptomların neden yaşandığı ve gelecekte olabilecek ağrı ya da disfonksiyonun nasıl önleneceği tam olarak anlaşılır ve tedaviler buna göre yapılır. Yozgat’ta fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezi kapsamında sağlıklı yaşam programları ile hastalarını sağlıklı yaşamlarını zirvesine ulaşmasına, sınırlarının genişletilmesine yardımcı olunur. Böylece hastaların kendilerini çok daha iyi hissetmeleri sağlanmaktadır.

Fizik Tedavi Merkezleri Yozgat’da Hangi Hizmetleri Sunar?

Vücut bağlantılar üzerinde çalışan ince ayarlanmış bir makinedir. Eklemler, kemikler, kemiklerdeki kaslar en nihayetinde kaslarda ve beyinde yer alan sinirler bulunur. Bu bağlantılardan bir tanesi yaralandığında ya da zayıfladığında vücut doğal yöntemlerle bu durumu telafi eder.

Bunun sonucunda bozulan fonksiyonun görevini bir başka organ yüklenir. Böylece dizdeki ağrının merkezi kalça olabildiği gibi, sırttaki ağrının sorumlusu da ayaklar olabilmektedir. Yozgat fizik tedavi merkezi çalışanları sorunların gerçek nedenini saptamak için insan vücuduna bir bütün olarak yaklaşır. Böylece sorunlu alanlar erken tespit edilerek ameliyatlar dahi önlenebilir.

Fizik tedavi merkezleri tarafından uygulanan tedaviler ile üstesinden gelinebilecek sorunlardan bazıları şunlardır:

  • Baş dönmesi
  • Denge bozukluğu,
  • Ortopedik problemler,
  • Omuriliği problemleri,
  • Kalça problemleri,
  • Nörolojik problemlerdir.

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyonu Nasıl Yapılır?

Fizik tedavi ve rehabilitasyon uygulamaları bir fizyoterapist gözetiminde yapılmalıdır. Bu amaçla gidilen fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezleri tedavinin en iyi uygulandığı alanlardır. Hastaya fizik tedavi gerekip gerekmediği kararı konunun uzmanı bir doktor tarafından verilir. Çünkü ülkemizde teşhis koyma yetkisi yalnızca doktorlarda olduğu için, sadece doktorun koyduğu teşhisin uzantısında bir tedavi önerme yetkisi vardır. Daha sonra bahse konu tedavinin uygulanması mutlaka bir fizyoterapist tarafından yönlendirilmelidir. Ehil olmayan ellerde yapılan bu tür tedaviler çok üzücü sonuçlara neden olabilir. Hatta bu üzücü sonuçların telafisi de mümkün olmayabilir.

Fizik Tedavi Merkezleri Fiyatları

Fizik tedavi merkezlerinin fiyatları devlet tarafından belirlenmez. Bahse konu merkezler uyguladıkları tedavilerin fiyatlarını verdikleri hizmet kalitesi doğrultusunda kendileri göre belirlemektedirler. Fizik tedavi genel olarak devletin masraflarını karşıladığı tedaviler arasında yer alır. Bu nedenle Yozgat ili içinde yer alan pek çok fizik tedavi merkezi Sosyal Güvenlik Kurumu ile anlaşma yapmıştır. Bu anlaşma gereği Sosyal Güvenlik Kurumundan sağlık yardımı alma hakkı bulunan bütün vatandaşların anlaşmalı fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezlerinde aldıkları tedavi masrafları devlet tarafından karşılanır. Tedaviye başlanmadan önce fizik tedavi merkezi ile detaylı bir şekilde görüşülerek bu konu aydınlatılmalıdır. Eğer ilgili fizik tedavi merkezinin anlaşması bulunmuyorsa SGK ile anlaşmalı bir başka fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezinden tedavi alınması tercih edilebilir.

Listeye ulaşmak için:

https://armut.com/yozgat-fizik-tedavi-fizyoterapist

Sohbeti Açın
Merhaba,
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?