Sivas’ta bulunan fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezleri anatomik ve fizyolojik açıdan problemleri olan hastaları rahatlatarak, tedavi etme amacındadır. Bu amaçla herhangi bir Sivas fizik tedavi merkezi bünyesinde kullanılan yöntemler şunlardır:

 1. Tıbbi tedavi
 2. Egzersiz
 3. Rehabilitasyon

Sivas fizik tedavi merkezleri tarafında yapılan çalışmalarda amaç hastaların ağılarını gidermek, hastaların günlük yaşam aktivitelerini arttırmak ve yaşam kalitelerini daha üst düzeye yükseltmektir. Bu amaçla konusunda uzman ve deneyimli fizyoterapist kadroları tarafından Sivas’ta fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezi içinde uygulanmak üzere tedavi şeması planlanır. Daha sonra tedavi şeması uyarınca belirlenen süre boyunca tedavi çalışmaları yürütülür. Gerek görülmesi halinde fizik tedavi ve rehabilitasyon tedavisinin süresi uzatılabilir.

Fizik Tedavi Merkezleri Sivas’ta Hangi Hizmetleri Sunar?

Sivas ili içerisinde bulunan fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezleri tarafından sunulan başlıca hizmetler şunlardır:

 • Omurilik fıtığı
  • Bel fıtığı,
  • Boyun fıtığı,
 • Sırt, bacak, boyun ve kol ağrılarının tedavi edilerek giderilmesi,
 • Omuz, sırt, bilek, diz, el, ayak bileği ağrılarının tedavisi ve ortadan kaldırılması,
 • Menüsküs problemleri
 • Romatolojik hastalıklar
 • Ortopedik hastalıklar,
 • İnme sonrası uygulanabilecek rehabilitasyon programları,
 • Spastik çocuklara uygulana rehabilitasyon tedavileri,
 • Spor yaralanmalarından sonra uygulanabilecek rehabilitasyon çalışmaları,
 • Diz, kalça, sırt ya da boyun artriti tedavisi
 • Geriatrik rehabilitasyon (yaşlıların günlük faaliyetlerini düzenlemek ve iyileştirmek destek sağlamak için yapılan rehabilitasyon çalışmaları)
 • Osteoporoz için yapılan rehabilitasyon çalışmalarıdır.

Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyonu Nasıl Yapılır?

Fizik tedavi ve rehabilitasyon fizyoterapistler tarafından yapılmalıdır. Fizik tedavi ve rehabilitasyon son derece önemli bir alan olup, bahse konu tedavi mutlaka uzmanlar tarafından yapılmalıdır. Aksi takdirde hastalarda geri dönüşsüz kalıcı zararlar oluşabilir. 

Bir fizyoterapistin amacı hastanın problemlerinin olabildiğince giderilmesi ve giderilemeyen engellilik kapsamında hastaların üretken bir yaşam sürmelerini sağlamaktır.

Sivas’ta bulunan fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezleri belli periyodik aralıklarla Sağlık Bakanlığı müfettişleri tarafından denetlenir. Sivas ili içinde bulunan fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezlerinde uluslararası tıbbi protokoller ve standartlar kapsamında hizmet sunulmaktadır. 

Fizik Tedavi Merkezleri Fiyatları

Sivas fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezlerinde uygulanmakta olan tedavi fiyatları, yapılan tedaviye ve / veya kullanılan cihazlara göre belirlenir. Ayrıca bazı fizik tedavi rehabilitasyon merkezlerinde lüks otelcilik hizmetleri de verilmektedir Doğal olarak verilen otelcilik hizmeti ne kadar üst düzeyde olursa talep edilen fiyat da o kadar yükselecektir. Fizik tedavi merkezleri kendi bütçeleri doğrultusunda zaman zaman kampanyalar düzenleyerek indirime gidebilmektedir.

Genel olarak Sivas fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezlerinin Sosyal Güvenlik Kurumu yani SGK ile anlaşması vardır.  Bu nedenle SGK mensubu bireyler bazı merkezlerde herhangi bir ödeme yapmadan, bazılarında ise ilave ücret ödeyerek tedavi olabilmektedir. Kesin bilgi için ilgili fizik tedavi merkezinin iletişim bilgilerinden yararlanılarak temas kurulmalı ve fiyatlar hakkında bilgi alınmalıdır.

Listeye ulaşmak için:

https://armut.com/sivas-fizik-tedavi-fizyoterapist

Sohbeti Açın
Merhaba,
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?