Fizik tedavi merkezleri Kayseri merkez ve ilçelerde yer almakta olup, hastalarına yüksek kalite standartlarında hizmet vermek isteyen kuruluşlar, Sağlık Bakanlığı’nın asgari standartlarına uygun biçimde hizmet verirler. Kayseri Fizik Tedavi Merkezleri listesinde birçok nitelikli kurum yer alır. Kullanılan donanımdan, diğer tıbbi ekipman ve sarf malzemesine kadar tüm detaylar hassasiyetle planlanır ve bu kuruluşların hizmet akışında kullanılır.

Kayseri Fizik tedavi merkezi arayışınızda, belirttiğimiz gibi farklı pek çok kuruma ulaşabileceğiniz, ülkenin büyük şehirlerinden bir tanesidir. Hastanelerle anlaşmalı çalışan fizyoterapi merkezleri olduğu gibi, poliklinik biçiminde, hizmet veren kuruluşlara da erişebilmeniz mümkündür. Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon servisi veya bölümü olarak da isimlendirilen bu departman, günümüzde bir çok hastalığın tedavisinde çözüm olan hizmetleri sunar.

Fizik Tedavi Merkezleri Kayseri’de hangi hizmetleri sunar?

Fizik tedavi merkezleri; Fizyoterapistlerin görev aldığı merkezlerdir ve bu merkezlerde fiziksel rahatsızlıkların haricen tedavisi yapılır.

Kayseri Fizik Tedavi merkezleri başlıca;

  • Bel Fıtığı
  • Boyun Fıtığı
  • Kas ve eklem romatizmaları
  • Dolaşım sistemi bozuklukları
  • Travmaya bağlı kas ve eklem rahatsızlıkları
  • Fizyolojik nedenlere bağlı kas ve eklem rahatsızlıkları
  • Fibromiyalji
  • Skalyoz
  • Felç Tedavisi

Ve benzeri onlarca hastalığın tedavisini fiziksel ve harici yöntemlerle gerçekleştirir. Hareket terapilerinin yanı sıra, ilaçlı tedaviler ve elektronik gereçlerle tedavi de yine bu merkezlerde gerçekleştirilir.

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyonu Nasıl Yapılır?

Kayseri Fizik Tedavi Merkezleri ve diğer herhangi bir ildeki merkez, öncelikle tanı konulması için hastanın Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzman Hekimi (FTR Uzman Hekimi) tarafından muayenesini ister. Fizyoterapist hekim değildir ve tanı koymaz. Tanı; uzman hekimlerce konur ve tedavi protokolü de yine hekimler tarafından belirlenir. Elbette Fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezleri, bünyelerinde hekim bulundurabilir ve birer poliklinik gibi hizmet verebilir. Bu gibi merkezlerde, tanı ve tedavi aynı yerde yapılmaktadır.

Fizik tedavi merkezleri bünyesinde modern Fizik Tedavi ve rehabilitasyon araçları bulunur. Bu merkezler; mutlak suretle bakanlık denetimine tabidir evrensel tıbbi protokoller kapsamında hizmet üretirler. Belirlenen tedavi prosedürü, uygun araçlar kullanılarak hastaya uygulanır ve süreç belirlenen seansların sonunda tamamlanır.

Fizik Tedavi Merkezleri Fiyatları

Kayseri Fizik Tedavi Merkezi Fiyatları noktasında herhangi bir kamusal sınırlama yoktur. Elbette merkezin inisiyatifine bırakılmıştır. Haksız rekabet oluşturmamak ve belirlenen niteliklerde hizmet üretmek şartlarını sağlayan tüm işletmeler, asgari fiyat seviyesinde hizmet üretebilecekleri gibi, çok yüksek standartlarda hizmeti benimseyen merkezlerde yüksek fiyatlar söz konusu olabilir.

Kayseri’de Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon merkezi olarak hizmet veren kuruluşların hemen hepsi Sosyal Güvenlik Kurumu ile anlaşmalıdır. Hastaların Genel sağlık Sigortası, Emekli Sandığı, SGK ve BAĞ-KUR sigortaları ile bu merkezlerden tedavi hizmeti alabilmeleri mümkündür. Tabii bu noktada kuruma ulaşarak fark ücreti alınıp alınmadığını ve ne kadar alındığını öğrenmekte fayda vardır.

Listeye ulaşmak için:

https://armut.com/kayseri-fizik-tedavi-fizyoterapist

Sohbeti Açın
Merhaba,
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?